STONELINE PLAKA KALİTE KONTROLÜ

Küçük detayların projelerde nasıl farklılıklar yaratabileceğini çok iyi bilen ve tüm müşterilerine taşın en iyi halini sunmayı ilke edinmiş Stoneline için, plaka kalite kontrol prosesi bloğun katrağa (Gangsaw) yerleştirilmesiyle başlayan bir süreçtir. Bloğun kesilmeye başlamasından plaka haline gelene kadar yapılan tüm işlemler sırasında üretim takip edilerek, plakaların en iyi haliyle kalite kontrole girmesi sağlanır.

Kalite kontrol sırasında her plakanın ölçüsü, kalınlığı, deseni, yüzey işlemi, düzlemselliği ayrıntılı bir şekilde incelenerek bir kalite kontrol formu doldurulur.

Plakaların resimleri tek tek çekilir. Desenlerin sıkça değiştiği taşlarda ise çekilen fotoğraflar videolar ile desteklenir. Çekilen tüm resim ve videolar müşteri ile paylaşılır. Yapılan bu işlemlerin amacı, ister distribütör ister proje sahibi olsun müşteriye plakaların durumunu tam olarak yansıtmaktır. Bu sayede müşteri plakaların yürütmekte olduğu projeye veya deposuna uygun olup olmadığından emin olacaktır. Kalite kontrolden (Inspection) geçen ve müşterinin onayını alan plakalar bundle yapılır ve yüklenir.

Bundlelerin yüklenmesi sırasında yapılan tüm işlemler fotoğraflanır ve müşteriye gönderilir.