Aura Yaz Akademisi

Stoneline’nin, kuruluşundan itibaren katkıda bulunduğu AURA-İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi’nin D-Köy iş birliği ile Söke Doğanbey Köyü’nde düzenlediği AURA YAZ AKADEMİSİ Priene, Dydima, Miletos ve Aphrodias Antik Kentleri’nde, sanat, mimarlık ve arkeoloji arakesitinde tarihsel bir yolculuğa çıktı.

Aura İstanbul Hakkında;

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul – uluslararası düzeyde faaliyet göstermek üzere kurulan ve kâr amacı gütmeyen bir oluşumdur.

Akademi, mimarlık, kentsel tasarım ve kentsel peyzaj konularıyla ilgilenen genç katılımcılara tek yarıyıllık yoğun bir çalışma ortamı sunmaktadır. Kültürel bir üretim biçimi olarak mimarlığın anlaşılması ve araştırılması konularının altını çizerek, yapılı çevrenin sosyal, politik ve ekolojik sistemlerle ilişkileri konularında katılımcıların anlayış ve kavrayışlarını geliştirmeyi hedeflemektedir.

Akademi, çeşitli ilgili uzmanlık alanlarını bir arada barındırmayı ve genç katılımcılar için bireysel araştırma konularını keşfedebilecekleri eğitime uygun fiziksel alanları kapsayan bir stüdyo ortamı oluşturmayı amaçlar. Tüm katılımcıların ortak paydası, kentleşmiş bir toplumda gün geçtikçe daha karmaşık hale gelen tasarım ve mekân üretimi konularının etkilerini araştırmak ve keşfetmektir.

Daha fazla bilgili için www.aura-istanbul.com web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.