Stoneline, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğrencilerini Ağırladı

Stoneline doğal taşın tanınmasına katkı sağlamak amacıyla mimarlık ve iç mimarlık öğrencilerine verdiği eğitimi bu kez Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğrencileri için verdi.

5.03.2020 tarihinde Mimari Tasarım IV dersi kapsamında, dersin koordinatörü Doç. Dr. Hasan Fırat Diker tarafından ve proje yürütücülerinden Doç. Dr. Tolga Akbulut, Dr. Öğr. Üyesi Lana Kudumovic, Öğr. Gör. Kâmil Gürbüz ile Arş. Gör. Emine Merve Okumuş ve Arş. Gör. Hayriye İsmailoğlu’nun koordinasyonu ve 52 öğrencinin katılımıyla Stoneline Merkez Showroom’a bir gezi düzenlendi.

Stoneline’daki Jeoloji Mühendislerinden Kadir Akyıldırım doğal taş türleri, taşın üretilmesi, işlenmesi hakkında bir sunum yaptı, ardından Stoneline’da Projelendirme Sorumlusu olan Mimar Doğan Sancak tarafından doğal taşların yapılarda uygulanması ve detayları hakkında yaptığı sunum ile bilgi ve birikimlerini öğrencilere aktardı. 

Yapılan eğitim sonrasında Showroom içindeki değişik türlerde Türkiye’den ve dünyanın farklı ülkelerinden ithal edilen doğal taş türleri incelenerek gezi tamamlandı.