Hakkımızda

STONELINE Yapı Ürünleri olarak uzun yıllardır eğitim, kültür ve sanata verdiğimiz desteğe yayıncılık alanında bir yenisini daha ekledik. 2020 yılında Türkiye'nin doğal taş odaklı ilk yayınevi olan STONELINE Yayınları'nı kurduk.

Şirketimizin sosyal sorumluluk anlayışının bir parçası olarak kurulan STONELINE Yayınları, tarih boyunca vazgeçilmez bir tasarım nesnesi olan doğal taş alanında akademik araştırmaları desteklemeyi ve yayınlayacağı referans kitaplarla literatürü zenginleştirmeyi amaçlıyor. Hedeflerimizden bir diğeri de uluslararası yayınevleri ile işbirlikleri yaparak farklı dillerdeki yayınları Türkçe'ye kazandırmaktır.

Bu alanda uzmanlaşmış bir yayınevi olarak, konusunda uzman yerli ve yabancı akademisyen ve meslek uzmanlarının katkılarıyla üretilen yayınlarımızın mimarlık kültürüne katkı sağlamasını ve doğal taşın inşaat süreçlerinde doğru kullanımına rehberlik etmesini arzuluyoruz. Yayın programımız, "neden doğal taş?" sorusuna yanıt veren, uygun taşın seçiminden doğru detay çözümleriyle uygulanmasına, bakım ve korunmasından inşaatta bilinçli kullanımına kadar yol gösteren teknik yayınlardan oluşuyor. Yayın yelpazemiz, doğal taşın ocaktan inşaata kadar geçirdiği aşamaları, tarihten ve güncel uygulamalardan referanslarla anlatan kitapların yanı sıra, doğal taşı tarihsel bir yapının merceğinden ele alan kitaplardan da oluşuyor.