STONELINE PROJE AÇILIŞ SERGİsİ

STONELINE PROJE AÇILIŞ SERGİsİ

17 MART – 7 MAYIS 2016

Rüçhan Şahinoğlu’nun 11. kişisel resim sergisi olan “Dışarıda”, 17 Mart – 7 Mayıs 2016 tarihleri arasında Stoneline Project’te izlenebilir. Şahinoğlu’nun sergisinde, eserlerinin ana konuları olan iletişim eksikliği, yalnızlık ve yabancılaşma kavramları kent çevresine aktarılıyor.

Bu kez boş sokaklar, binaların mahrum cepheleri, gergin elektrik trafoları, ama çoğunlukla yalnız sokak lambaları resimlerinde yer alıyor. Sanatçının son resimlerinin ikonografik unsurları olan sokak lambaları, kendilerini şehrin hızlı, gürültülü ve hırslı akışının sessiz tanıklarına dönüştürüyor.

STONELINE PROJE AÇILIŞ SERGİsİ

17 MART -7 MAYIS 2016

Rüçhan Şahinoğlu’nun 11. kişisel resim sergisi “Dışarıda”, 17 Mart – 7 Mayıs 2016 tarihleri arasında Stoneline Projesi’nde görülebilir. Şahinoğlu’nun sergisinde, eserlerinin temel izleri olan iletişim eksikliği, yalnızlık ve yabancılaşma kavramları yer alıyor.

Resimlerde bu kez ıssız sokaklar, ruhsuz bina cepheleri, elektrik enerjisi transformatörleri var, ancak çoğu kendi başına duran sokak lambaları. Sanatçının son resimlerinin temel ikonografik unsurlarından olan bu sokak lambaları, şehrin hızlı, gürültülü, hırslı akışıyla neredeyse sessiz bir üne bünüyor.