DOĞALTAŞ BAKIMI

   Yaşam alanlarınızda kullandığınız mermer yüzeylerin güzelliğini, aşağıda sizin için derlediğimiz konulara dikkat ederek uzun yıllar koruyabilirsiniz.

*Masa, sehpa ve tezgah tarzı mermer ürünlerinizi direk üreticiden alıyorsanız size gelmeden yüzey koruma işlemi yapılmasını talep edin. Bu işlem doğru malzeme ve doğru uygulama ile yapıldığında yüzey için daha uzun süre koruma sağlayacaktır.

*Temizlik sırasında sert dokulu malzemeler yerine mikro fiber tarzı yumuşak dokulu malzemeler kullanın.

*Kimyasal içeren temizlik malzemeleri yerine, nötr temizleyiciler pH7, seyreltilmiş arap sabunu ve ılık su ile temizliği tercih edin. Temizlik sonrası yumuşak dokulu bir bezle yüzeyi kurulayın. Yüzeyde oluşan bir problemi çözmek için diğer malzemelere (fayans,seramik vb) ait ürünleri denemeyin  mümkünse üreticinizden tavsiye alın.

*Masa, sehpa ve tezgah gibi kullanım alanlarında bardak altlığı kullanmaya, zemin döşemesi mermer ise mobilyalarınızın ayaklarına koruyucu keçe kullanmaya, sıcak malzemeleri direk olarak mermer yüzeyle temas ettirmemeye özen gösterin.

*Çay, kahve, şarap gibi içecekler ve limon, domates, sirke gibi asit içeren gıdaların mermer yüzeyle uzun süre temas etmemesi ve hemen silinmesi mermerin yüzeyinde leke oluşturmaması için önemlidir.