BLOK ALIM VE KALİTE KONTROL

BLOK ALIM VE KALİTE KONTROL

Ocaktan başlayan müşteri memnuniyeti

Koleksiyonumuza katacağımız ve gündemdeki projelerimiz için ihtiyacımız olan plakalarımızla ilgili blok satın alım işlemleri Blok Satın Alma ve Kalite Kontrol ekibimiz tarafından yapılır. Bu sürecimiz 4 aşamada gerçekleşir:

1

OCAK SEÇİMİ

Ekibimiz yurt içi ve yurt dışı ocakları araştırır; pazar, müşteri ve proje ihtiyacına uygun blokların yer aldığı ocakları seçer.

2

BLOK SEÇİMİ

Boyut, sağlamlık, desen, bütünlük oranı ve taşın devamlılığı gibi kriterler kontrol edilerek blok seçimi yapılır ve bloklar rezerv edilir.

3

BLOKTAN PLAKA KESİMİ

Satın alınan bloklar türü ve fiziksel özellikleri bakımından incelenir. Her aşaması sürekli kontrol ve takip edilerek, gerekli tüm işlemler en uygun yöntemlerle yapılır ve bloklar plaka haline getirilir.

4

PLAKA KONTROL

Bloktan plaka kesim sürecinde, çıkan her plakanın görsel ve fiziksel kontrolleri yapılır. Desenler ve yüzey dokusu belirlenir. Plakaların ölçüleri alındıktan sonra her bir plakanın fotoğrafı çekilir. Bu süreçte kusur görülen plakalar tekrar işleme alınır. Kalite kontrolden geçerek onay alan plakalar İstanbul Ayazağa veya İzmir ihracat Showroom’umuza sevk edilir.

BLOK ALIM VE KALİTE KONTROL SÜRECİMİZİN SİZE SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

  • Doğal taş ocaklarının araştırılması, ocaklarla devamlı iletişim halinde olunması ve doğru ocak seçimleri, ihtiyaçların sürdürülebilir bir şekilde karşılanabilmesini, yeni ve en kaliteli plaka seçeneklerinin size sunulmasını sağlar.
  • Projeye özel blok seçimi size minimum fire ile plaka kesim olanağı sunar. Uygun blok, maliyet avantajını da beraberinde getirir.
  • İster plaka olarak satın alın ister proje uygulamasını biz yapalım, blok alım sürecinden başlayan kalite kontrol prosedürü ile üretimlerde kullanılacak plakalara ait tüm detaylara baştan hâkim olursunuz.
  • Bloktan plaka kesimi aşamasında gerekli tüm işlemler yapılarak üretime hazır kaliteli plakalar elde edilir. Bu işlemlerle üretim aşamasında karşılaşılabilecek sorunlar önceden giderilir ve zaman kaybı önlenir.

MİMARLARA ÖZEL SERVİSLER

ico-prof-text ico-1

BLOK ALIM VE KONTROL

Koleksiyonumuza katacağımız ve gündemdeki projelerimiz için ihtiyacımız olan plakalarımızla ilgili blok satın alım işlemleri Blok Satın Alma ve Kalite Kontrol ekibimiz tarafından yapılır.

1/5

ico-prof-text ico-2

PLAKA KONTROL

Dünyanın dört bir yanından özenle seçerek koleksiyonumuza kattığımız tüm plakalar en ince detaylara kadar kontrol edilir. Yüzeyi ve damar yapısı incelenerek seleksiyonu belirlenir. Plakaların genel ve detay ölçüleri alınır, kalınlık ve düzgünlük kontrolleri yapılır.

2/5

ico-prof-text ico-4

MİMARİ EKİP DESTEĞİ

Stoneline’daki her bir proje, mimar ve proje ekibi tarafından yürütülür. Mimari ekibimiz teknik konularda projenize her türlü desteği verir.

3/5

ico-prof-text ico-3

DRY LAY (YERE SERİM)

Bu aşamada projenize uygun olarak kesimi ve detay işlemleri yapılan taşların projenizle birebir konumda yere serimi yapılarak simülasyonu hazırlanır. Serilen taşların görsel/fiziki durumları ...

4/5

ico-prof-text ico-5

AMBALAJ VE SEVKİYAT

Fabrikamızdan kusursuz çıkan her malzemenin aynı şekilde varış noktasına ulaşması Stoneline kalitesinin en önemli hedeflerinden biridir.

5/5