DRY LAY (YERE SERİM)

DRY LAY (YERE SERİM)

Proje taşlarının yere serimi ve kalite kontrol dizilimi

Bu aşamada projenize uygun olarak kesimi ve detay işlemleri yapılan taşların projenizle birebir konumda yere serimi yapılarak simülasyonu hazırlanır. Serilen taşların görsel/fiziki durumları ve seleksiyonlarına göre ön kalite kontrolleri yapılır ve serim fotoğrafları çekilir. Bu fotoğraflar proje sahibi ile paylaşılır. Onay sonrası taşların son kalite kontrolleri yapılarak projesine uygun şekilde numaralandırılır ve/veya seleksiyonlarına göre gruplandırılır. Yerleşim planı üzerine gerekli notlar alınarak şantiye sevkiyatına hazırlanır.

1

SELEKSIYON VE ÖN KALITE KONTROL

Yere Serimi yapılan taşların ilk olarak ön kalite kontrolleri yapılır. Üretim sürecinde zarar gören ve/veya seleksiyona uymayan taşlar ayıklanır ve yenileri kesilir. Mekansal olarak seleksiyon gruplamaları yapılır.

2

FOTOĞRAF ÇEKIMI & ONAY

Serim fotoğrafları çekilir, proje sahibi ile paylaşılır. Fotograflar üzerinden kontroller yapılır, değişiklik talepleri yerine getirilir, onay süreci tamamlanır.

3

NUMARALANDIRMA

Projesi ile bire bir aynı konumda yere serimi yapılan taşların genel onayı alındıktan sonra taşlar numaralandırılır veya seleksiyonlarına göre gruplandırılır. numaralar veya gruplar, yerleşim planı üzerine de not edilir. Numaralandırılmış plan ve serim fotoğrafı ile birlikte sevk edilir.

4

KALİTE KONTROL

Üretim, ön kalite kontrol ve müşteri onayı aşamalarından geçen taşların her birinin kalite kontrolü yapılır. Bu kontroller taşın fiziki ve görsel kontrolü ve proje ile uygunluk kontrolünü kapsar. Kalite kontrol onayı aldıktan sonra ambalajlamaları yapılır.

5

AMBALAJLAMA / KURULUM KLAVUZU

Dry lay sırasında gruplandırılmış veya numaralandırılmış taşlar ayrı ayrı ambalajlanır, içerik bigileri , işaretlenmiş ve numaralandırılmış projeleri ve serimde çekilen fotografları ambalajların üzerine konur. Şantiye ortamında organize edilmesi zor bir sürecin fabrikada çözümlenmesi, montajın daha iyi yönetilebilmesini sağlar kurulum ve montaj aşamalarında zaman kaybını önler ve hata riskini minimize etmek konusunda ihtiyaç duyulan bir hizmettir.

YERE SERIM (DRY LAY) SÜRECIMIZIN SIZE SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

Projeniz sabit ebatlı taşlardan oluşuyorsa taşların birlikte uyumunu görebilir, seleksiyon tespiti ve mekânsal gruplama yapabilirsiniz.

Proje ile bire bir yere serimi yapılan taşlarla projenizin simülasyonunu görebilir ve tasarım kontrolünü yapabilirsiniz.

Yere serim sırasında projesine uygun şekilde gruplandırılıp numaralandırılan taşlar, detay bilgileri ambalajların üstünde olacak şekilde paketlenir. Bu bilgiler montaj ekibi için de kılavuz olur. Zaman kaybını önler, yanlışlık yapma riskini ortadan kaldırır.

Yere serim sırasında onaylanan taşların son kalite kontrolü bu aşamada yapılır ve kalite kontrol onayı almayan hiçbir taş fabrikadan çıkamaz.

MİMARLARA ÖZEL HİZMETLER

ico-prof-text ico-1

BLOK ALIM VE KONTROL

Koleksiyonumuza katacağımız ve gündemdeki projelerimiz için ihtiyacımız olan plakalarımızla ilgili blok satın alım işlemleri Blok Satın Alma ve Kalite Kontrol ekibimiz tarafından yapılır.

1/5

ico-prof-text ico-2

PLAKA KONTROL

Dünyanın dört bir yanından özenle seçerek koleksiyonumuza kattığımız tüm plakalar en ince detaylara kadar kontrol edilir. Yüzeyi ve damar yapısı incelenerek seleksiyonu belirlenir. Plakaların genel ve detay ölçüleri alınır, kalınlık ve düzgünlük kontrolleri yapılır.

2/5

ico-prof-text ico-4

MİMARİ EKİP DESTEĞİ

Stoneline’daki her bir proje, mimar ve proje ekibi tarafından yürütülür. Mimari ekibimiz teknik konularda projenize her türlü desteği verir.

3/5

ico-prof-text ico-3

DRY LAY (YERE SERİM)

Bu aşamada projenize uygun olarak kesimi ve detay işlemleri yapılan taşların projenizle birebir konumda yere serimi yapılarak simülasyonu hazırlanır. Serilen taşların görsel/fiziki durumları ...

4/5

ico-prof-text ico-5

AMBALAJ VE SEVKİYAT

Fabrikamızdan kusursuz çıkan her malzemenin aynı şekilde varış noktasına ulaşması Stoneline kalitesinin en önemli hedeflerinden biridir.

5/5