AMBALAJ VE SEVKİYAT

AMBALAJ VE SEVKİYAT

Montaj ve uygulamayı kolaylaştıran ambalajlama sistemi

Fabrikamızdan kusursuz çıkan her malzemenin aynı şekilde varış noktasına ulaşması Stoneline kalitesinin en önemli hedeflerinden biridir. Mesafe, sevkiyat türü, boşaltma koşulları ve ürün özellikleri göz önünde bulundurularak her ürünü uygun şekilde ambalajlıyor, uluslararası standartlarda sandık ve bundle işlemlerini yapıyor ve araç içi yük güvenliğini sağlıyoruz.

Ambalaj ve sevkiyat detayları

1

AMBALAJ SEÇİMİ VE HAZIRLIK

Ambalaj seçimi ürün özelliklerine göre yapılır. Plakalar için bundle, ebatlı ürünler için sandık, hava yolu ile gidecek olan hassas ürünler için havalı paketleme sistemi kullanılır. Bundle ve sandıklamada kullanılan ahşap uluslararası standartlara uygundur.

2

AMBALAJLAMA

Bundle’da plakaların çizilmesini önlemek için her plaka arasına naylon koyulur. Sandıklarda iç çevre ve taban 2 cm kalınlıkta strafor ile desteklenir ve taş aralarına poliepilen şilte yerleştirilir. Sandıklar naylonla kaplanarak, etrafına plastik çember geçirilir ve ürünlerin sandıkta sabitlenmesi sağlanır. Böylece ürünler dışardan gelen etkilere karşı korumaya alınır.

3

ETİKETLEME

Ebatlı ürünlerde sandık üzerine seleksiyonu gösteren etiketler yapıştırılır. Proje sevkiyatlarında fabrikada yapılan yere serim uygulamasında gruplandırılmış veya numaralandırılmış taşlar ayrı ayrı ambalajlanır. Ambalaj üzerine içerik bilgileri, işaretlenmiş yerleşim planı ve serimde çekilen fotoğraflar koyulur. Şantiyede organizasyonu zor olan bu süreç, fabrikada yapılan hazırlıklarla montaj sürecinin kolay ve hızlı şekilde yapılmasına olanak sağlar.

4

YÜKLEME

Konteyner yüklemelerinde bundle ve sandıklar üstlerinden geçen bir ahşapla birbirine sabitlenir. Kamyon ve tır yüklemelerinde ise sandıklar üstlerinden ahşapla birbirine, takozlarla ve spanzetle araca sabitlenir. Aracın yükleme sırasında, yükleme tamamlandıktan ve araç mühürlendikten sonra fotoğrafları çekilir. İhracat yüklemelerinde konteyner içi ilaçlama yapılır.

MİMARLARA ÖZEL HİZMETLER

ico-prof-text ico-1

BLOK ALIM VE KONTROL

Koleksiyonumuza katacağımız ve gündemdeki projelerimiz için ihtiyacımız olan plakalarımızla ilgili blok satın alım işlemleri Blok Satın Alma ve Kalite Kontrol ekibimiz tarafından yapılır.

1/5

ico-prof-text ico-2

PLAKA KONTROL

Dünyanın dört bir yanından özenle seçerek koleksiyonumuza kattığımız tüm plakalar en ince detaylara kadar kontrol edilir. Yüzeyi ve damar yapısı incelenerek seleksiyonu belirlenir. Plakaların genel ve detay ölçüleri alınır, kalınlık ve düzgünlük kontrolleri yapılır.

2/5

ico-prof-text ico-4

MİMARİ EKİP DESTEĞİ

Stoneline’daki her bir proje, mimar ve proje ekibi tarafından yürütülür. Mimari ekibimiz teknik konularda projenize her türlü desteği verir.

3/5

ico-prof-text ico-3

DRY LAY (YERE SERİM)

Bu aşamada projenize uygun olarak kesimi ve detay işlemleri yapılan taşların projenizle birebir konumda yere serimi yapılarak simülasyonu hazırlanır. Serilen taşların görsel/fiziki durumları ...

4/5

ico-prof-text ico-5

AMBALAJ VE SEVKİYAT

Fabrikamızdan kusursuz çıkan her malzemenin aynı şekilde varış noktasına ulaşması Stoneline kalitesinin en önemli hedeflerinden biridir.

5/5